Termotransferové tiskárny

Jak již název napovídá, termotransferové tiskárny tisknou pomocí tepla. Jedná se o jednu z podkategorií termálních tiskárenTermální tiskárny se dělí na tiskárny s přímým tiskem a právě na termotransferové tiskárny.

U termotransferových tiskáren je princip tisku stejný jako u přímého termálního tisku. Tisková hlava je tvořena malými odpory s malou tepelnou setrvačností. Rozdíl je v tom, že mezi hlavou a papírem je speciální termotransferová páska, ze které se barva teplem přenese na potiskované medium. Tím může být na rozdíl od přímého tisku i běžný papír.

Životnost termotransferové tiskárny pro tisk etiket a kódů prodlouží správně vybraný spotřební materiál. S jeho výběrem vám ochotně poradí naši obchodníci.

Termotransferové tiskárny mohou tisknout přímo na flexibilní obalový materiál, fólie, kartony, nebo na etikety. Nacházejí uplatnění ve všech odvětvích průmyslu, především ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu, ale také v automobilovém průmyslu a dalších technických odvětvích.

Termotransferové tiskárny lze jednoduše instalovat například do téměř všech horizontálních a vertikálních balicích linek nebo do aplikátorů etiket. Umožňují tisknout ve vysokém rozlišení alfanumerické znaky, loga, grafiku, čárové kódy, 1D a 2D kódy, proměnná data jako datum výroby a spotřeby, aktuální čas, kód směny, atd.